Poletna šola o industrijskem medmrežju stvari (IIoT) in bločno verižnih tehnologijah
od 20.09.2021 do 01.10.2021
lokacija: Fakulteta za strojništvo
Laboratorij za mehatroniko, proizvodne sisteme in avtomatizacijo (LAMPA) vabi študente na četrto izdajo mednarodne Poletne šole o industrijskem medmrežju stvari (IIoT) in bločno verižnih tehnologijah. Z uporabo dostopne strojne opreme in odprtokodne programske opreme bodo udeleženci ustvarili IIoT aplikacijo za sistem električnih polnilnih postaj.
Za razvoj in integracijo ključnih komponent spletnega sistema bo uporabljen programski jezik JavaScript in izvajalno okolje Node.js. Za avtorizacijo dostopa do polnilnih postaj bo uporabljena bločnoverižna platforma Ethereum.
Predhodna znanja o industrijskem medmrežju stvari, JavaScript-u ali drugih tehnologijah niso potrebna, močno pa je zaželeno vsaj osnovno poznavanje programskega inženirstva.
Okvirni časovni razpored
- od 1. do 5. dne (od 20. do 24. septembra):
- predavanja (dopoldne)
- vaje (popoldne)
- od 6. do 10. dne (od 27. septembra do 1. oktobra):
- individualne projektne naloge, posvetovanja
Registracija
Število udeležencev je omejeno na 8. Vsi dodatno registrirani bodo uvrščeni na čakalni seznam in bodo sprejeti na poletno šolo v primeru odpovedi predhodno potrjenih udeležencev.
Za Poletno šolo o industrijskem medmrežju stvari (IIoT) in bločno verižnih tehnologijah se registrirajte na naslednji povezavi: REGISTRACIJA.
Spletna učilnica
Vsa gradiva in druge vsebine v okviru poletne šole bodo objavljene v e-učilnici Fakultete za strojništvo UL na naslovu: https://e-ucilnica.fs.uni-lj.si. Vsi potrjeni udeleženci bodo pred pričetkom dobili obvestilo o načinu dostopa do e-učilnice.
Kontakt
Za kakršnakoli vprašanja ali dodatne informacije nas kontaktirajte po elektronski pošti na naslov: ali .
Več informacij o Poletni šoli o industrijskem medmrežju stvari (IIoT) in bločno verižnih tehnologijah najdete na tej povezavi: https://web.fs.uni-lj.si/lampa/poletna-sola-o-industrijskem-medmrezju-stvari-iiot-in-blocno-veriznih-tehnologijah